buran_0.jpgВінницькі винахідники запускають у виробництво унікальну установку «Буран» для спалювання твердих побутових відходів.

Наразі у Вінниці вже створено декілька повністю готових для використання зразків.

Винахід, якому досі не має аналогів у світі, розробили в Україні ще 12 років тому.

Установка працює на 15 видах твердого палива: тирсі, стружці, трісках, лушпинні, соломі, полові зернових, відсіві від переробки с/г продукції, подрібнених автомобільних покришках і промаслених речах, підготовленому підстилковому матеріалі з пташників і свиноферм, побутовому смітті, відходах ПХВ, пластику, поліетилену, а також на відходах медичних закладів (шприцах, медикаментах, перев'язному матеріалі), паперової, гумотехнічної і текстильної промисловості. Пристрій також знищує на молекулярному рівні гербіциди та пестициди, які десятки років зберігалися у сховищах.

Пальниковий агрегат серії «БУРАН», який за добу здатний утилізувати до 20 тонн відходів, забезпечує повний розклад шкідливих речовин у високотемпературній камері допалювання.
Установка використовується для нагріву як водяних (для систем опалення), так і повітряних теплообмінників (сушіння зернових, опалення птахоферм, виробничих приміщень, СТО, теплиць),а також може бути підєднана до парових та водогрійних котлів.

Перші експериментальні зразки «Бурану» створювались у гаражі на задньому дворі приватного подвір'я. Потім розробкою зацікавилась академія наук України. Далекоглядні плани щодо використання агрегату, як джерела біоенергії, були свого часу у президента НАНУ Бориса Патона.

Як зазначає винахідник Петро Стопа, установку «Буран» було включено до державної програми фінансування і на її розвиток виділили близько 80 млн. гривень. «Однак, через значну корупційну складову, кошти повністю не освоїли і впровадження пристрою закинули», - нарікає розробник.

Наразі аграрії Вінничини використовують установки "Буран", під'єднуючи до промислових парових котлів та зерносушарок.

Источник http://ecotown.com.ua/news/Vinnytski-vynakhidnyky-rozrobyly-i-uspishno-vykorystovuyut-unikalnu-ustanovku-yaka-spalyuye-15-vydiv/